| Stefan030791 a întrebat:

as dori sa achizitionez un Golf 4 hatchback,dar vreau niste sfaturi in lagatura cu motorizarea, 1.6 sau 1.9?

3 răspunsuri:
| Goddess23 a răspuns:

Depinde daca e pe benzina e bun si 1.6 daca e pe motorina 1.9 ca tine mai mult motorul. Depinde si cat vrei sa tii masina, cati bani ai disponibili pentru consum.

| Stefan030791 explică (pentru Goddess23):

Chestia este ca am o naveta de doar 5 km pana la servici...si mi s-a spus ca nu are rost sa imi iau 1.9 daca nu am mai multi km

| Goddess23 a răspuns (pentru Stefan030791):

Dupa cum am zis si mai inainte ca depinde si cat esti dispus sa cheltui pe combustibil. Ca e 1.6 ca e 1.9 nu e chiar cine stie ce ca si cai putere, doar nu o tii pentru curse. Atunci poti ramane la 1.6. In trecut am avut si eu un golf 4 1.6 benzina si am fost foarte multumita de consum insa si de actuala masina sunt multumita chiar daca e motor de 2.0 e motorina dar consumul e destul de ok. E un ford kuga din 2016