| Andrey550 a întrebat:

Aș dori sa dau pentru permisul de categorie AM sau A1, stie cineva in ce cost acele teste? Sau care sunt probele prin care treci pentru a obtine permisul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa urmezi o scoala de conducere, o poti incepe de la 15 ani si 9 luni si acolo vei invata si legislatie, inclusiv in ce constau probele teoretica si practica pentru permis, acestea se pot sustine dupa ce ai implinit 16 ani.
Daca vrei detalii poti citi Ordinul MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, il gasesti actualizat pe drpciv.ro, site-ul oficial al Directiei de permise.