| numesiprenume0 a întrebat:

As dori sa imi achizitionez o masina printr-un program despre care nu o sa dau detalii, pentru ca problema principala este masina pe care trebuie sa o cumpar. Imi place Dacia in general, are calitati si defecte ca oricare alta masina. In prezent am un Logan 2006 1.6 8v si sunt multumit.
Despre ce doresc sa achizitionez si cum trebuie sa fie o sa scriu in continuare. Trebuie sa fie o masina nu mai veche de 5 ani. Sa nu depaseasca pretul de 10.000 euro(un pret cat mai mic/bun). As dori sa aiba un motor cat mai mare si bun... in prezent la Dacia(cel putin la Logan) nu imi plac motoarele pe care le au. Ceea ce imi place la Dacia si in continuare caut pentru urmatoarea masina este pretul mic
al intretinerii si al pieselor in general.
Ce alte masini recomandati? Multumesc anticipat! Ofer funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un Megan

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu vrei si calitate si sa nu cheltuiesti mult, nu se poate, masinile bune sunt scumpe, in banii care îi ai poti lua dacie nouă. Ceva mai bun sare de 10.000 de euro, mai stringe bani daca cauti masini bune, mai pune 10-15 mii de euro peste ce ai acum.