| andreipopa73 a întrebat:

Salut,as dori sa imi cumpar un Audi A4. Motor 3.0 TDI.As dori sa stiu consumul acestui tip ce motor pentu varianta de 150 kW (204 CP) si 180 kW (245 CP).Si de asemenea as dori sa stiu consumul pentru motoarele 2.0 TDI (tot la a4) variantele 88kW (120 CP) si 130kW (177 CP). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Intra pe situl 'mobile.de din Germania, si cauta caracteristicile acestor masini(nu ai specificat anii de fabricatie), iar acolo gasesti toate filtrele necesare unei aproximari apropiata de exactitate.

Daca masina este second-hand consumul poate fi influentat de foarte multi factori(bujii, filtre, fise, sonda lamda, km parcursi, calitatea uleiului de schimb, etc).

| andreipopa73 explică (pentru e1xtz):

Anul fabricatiei este 2013 sau 2014.

1 răspuns: