| Stefan2812 a întrebat:

Salut, aș dori sa stiu daca pot scoate numere rosii provizorii fara a fi
"viitorul" proietar de față ( mama)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate dar numai cu o procura speciala, act autentic, data de mama ta, prin care te imputerniceste sa faci demersurile necesare pentru obtinerea numerelor provizorii.
Procura se poate face la orice notar public.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate dar numai daca mama ta, care-i propietara masinii iti da o Procura Notariala, facuta si semnata la un notar public de mama ta, prin care iti da tie dreptul sa o reprezinti in toate cazurile legale, de a inscrie si organiza toate actele masinii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu procura da