| AlinMutra a întrebat:

As dori sa stiu si eu care este diferenta intre un VW Passat B6 si un Passat 3C?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ioi..asta e alta problema ce nu are legatura cu numele...In certificat, indiferent de masina se trec KW nu cai putere... Daca intri pe google si convertesti 110KW in Horsepower iti da 148cp(aproximativ 150).Eu am Seat Exeo 2.0 TDI 105KW, cu convertorul iese 141cp si pe daca intrebi lumea zice ca are 143cp.

3 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

E aceeasi masina doar ca unii ii spun 3C.

| AlinMutra explică (pentru ClaudiuM1997):

Am motor de 2.0 FSI, pe internet am vazut ca au puterea de 150 cai. La mine in certificat scrie ca are 110. De asta nu prea inteleg.

| AlinMutra explică (pentru ClaudiuM1997):

Aaa...multumesc frumos. E prima masina si na...nu stiu prea multe?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru AlinMutra):

Ioi..asta e alta problema ce nu are legatura cu numele...In certificat, indiferent de masina se trec KW nu cai putere... Daca intri pe google si convertesti 110KW in Horsepower iti da 148cp(aproximativ 150).Eu am Seat Exeo 2.0 TDI 105KW, cu convertorul iese 141cp si pe daca intrebi lumea zice ca are 143cp.