| Florin_Alex_1995_3flp a întrebat:

As dori sa va intreb :
Ce ar fi mai ok de achizitionat, intre : Dacia Logan 1.4/1.6 benzina - 2005-2006, Opel Astra/Vectra (2002-2003, 1.8 benzina ) si BMW 318i ( 1.9 benzina, an 2000, distributie pe lant, masina ingrijita ) in termeni de fiabilitate. Stiu deja ca unele nu se compara la dotari si confort.

Dar ce ar fi mai rentabil?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Dacia romaneasca cu probleme cine stie ce isi cunoaste tara, opelu e rau la fiabilitate si bmw fiind asa vechi cam pacat de banii aia adunati sa-i dai pe bmw. Eu as cauta un renault fiabil si ieftin la intretinut apoi as pleca din tara cu masina daca isi merita rostul, o sa bagi bani in masini de iti vine sa vomiti la ce conditii de trai exista in RO. Sfatul meu emigreaza in europa in afara de Italia ca e varza la drumuri si acolo iti vei permite o masina mai scumpa sa te bucuri de ea

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-ți loganul: ieftin, fără pretenții, merge în draci, piese găsești peste tot, reparațiile le faci oriunde

| Nimeni10 a răspuns (pentru sierra1):

Logan diesel sau benzinar?

| sierra1 a răspuns (pentru Nimeni10):

As lua benzina - e vorba să limiteze accesul diesel în anumite orase din vest

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Opelurile sunt nemuritoare. Parintii mei numa din alea cumpara de vreo 10 ani si cand le vand, e pentru ca se plictisesc de ele. Ieftine in servica daca e nevoie. Intr-adevar insa, nu sunt cele mai dotate/confortabile masini, insa isi fac treaba bine. De ce nu te gandesti si la masini pe motorina in loc de benzina? Sunt MULT mai economice.

Bafta! happy