| bibi5961 a întrebat:

as vrea sa achizitionez o masina din clasa compacta maxim medie. motor de preferat 1.6-1.7 daca e compacta diesel euro 4, caut fiabilitate in primul, nu vreau masini mai mici sau mai mari decat de cele mentionate. pret max 6000 euro. dau funda, multumesc

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Kia C'eed 1.6 CRDI sau Opel Astra H 1.3-1.7CDTI.
Astea le apreciez eu, nu din poze de pe net sau ce vad pe strada, cunosc proprietarii, stiu masinile de cand le-au luat, am mers cu ele... Foarte ok ambele.

| Ineys a răspuns:

O vrei la Second Hand, sau noua?

| bibi5961 explică (pentru Ineys):

Multumesc, insa nu, modelele respective de pasat au probleme cu injectoarele iar de frantuzoaice nu ma incanta deloc. vreau ceva fiabil