| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa adresez cateva intrebari celor care se pricep foarte bine la masinile din toata lumea.
As vrea sa stiu ce marca de masina din lume fabrica cele mai bune masini, cu cele mai rezistente materiale, cele mai durabile masini?
Toata lumea spune ca cele mai bune masini din lume sunt Mercedes-Benz, BMW si Audi, dar despre Lamborghini, Ferrai, Bugatti?
Sau mai pe scurt Mercedes-Benz sunt cei mai buni din lume la masini, la comfort, la sportivitate, la rezistenta materialelor, la durabilitate generala...
Deci?
Dau funda celui mai bun raspuns.
O seara buna!!!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai sa gasesti niciodata masina perfecta.

da mercedes, bmw si audi fac cele mai bune masini chipurile de aia sunt si cele mai scumpe.

renaultul face motoare diesel bune

volvo are cele mai sigure masini

dacia face cele mai ieftine masini

samd.

acum nu poti compara o masina care costa 15. 000E cu una care costa 150. 000E

Normal ca si Ferrari face masini bune, dar alea nu sunt masini pentru publicul larg. Nu ai sa poti testa niciodata fiabilitatea unui Ferrari cu care faci 2-3000km pe an cu fiabilitatea unui audi cu care faci 30.000 km an.

| mixxjim a răspuns:

Deci... ai aici niste topuri daca te pasioneaza masinile, pe diverse categorii, asa cum ai si intrebat http://www.ziare.com/articole/top+masini+bune. Se pare ca nu exista o MASINA care sa fie "cea mai cea" din toate punctele de vedere :)

| bunelutu a răspuns:

Cati bani ai? si ce vrei sa faci cu masina
sa mergi ca un cocalar cu muzica(manele) cu ochelari ca Velea si noaptea sau vrei sa faci Drag, Drift, Race
mai uitate pe la TopGear si ai sa vezi ca nu toate masinile-s bune, sunt unele
foarte scumpe si inutile.

| thegeaba a răspuns:

Niciuna din cele enumerate mai sus. Cea mai fiabila marca de autoturisme este Honda urmata la mustata de catre Toyota. (inclusiv marcile de lux ale celor doi producatori :Acura si Lexus)
Abia apoi vine Mercedes-Benz.
Audi si BMW nu mai sunt deloc masini fiabile.