| CR1571XD a întrebat:

Salut.
As vrea sa bag muzica de pe telefon in boxele de la masina. Dar nu am unde sa bag usb-ul.
Am inteles ca se poate lua un modulator, cum functioneaza? Daca bag usb-ul in modulator se va aude muzica de la telefon in boxele de la masina?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin cablu USB nu poti transmite semnal audio (analogic).
Trebuie sa folosesti un cablu ecranat cu mufa jack adecvat, pe care o bagi in mufa de CASCA a telefonului, iar celalalt capat a cablului sa-l conectezi la intrarea modulatorului.

Apeleaza la un electronist, fiindca pentru tine este mai complicat (sau chiar imposibil) de realizat un astfel de sistem, bine functional.

| OldSoul a răspuns:

Ai nevoie de cablu aux, pe care-l bagi in modulator, sau chiar in player daca ai slot aux, astfel poti da play pe telefon si se va auzi in masina.
Alfel cu cablu usb in cel mai bun caz vei folosit telefonul ca stick.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se va auzi*, modulatorul auto este pentru suport de stick, sau de usb flash care poti sa-i atasezi card micro sd, pana acum nu am auzit sa poti sa conectezi telefonul, decat pentru functia incarcare la modulator. Iar calitatea sunetului transmisa de modulator pe unda radio respectiva este de calitate cam slaba.