| Superman1243 a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez o masina, un Peugeot 508 (2011-2014), in curand o sa am si bugetul.Imi place mult masina asta dar as vrea sa aud si niste opinii despre ea daca stiti ceva despre acest tip de masina si daca mi-o recomandati!
Eu am varsta de 22 ani, credeti ca este o masina potrivita pentru varsta mea?

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Daca calatoresti mult in exterior sau deja ai familie sa zicem ca e ok.Altfel mi se pare cam mare masina pentru un tanar si mas orienta dupa ceva mai mic(golf,astra, focus, megane, leon, etc). Vorbesc din propria experienta fiindca eu mi-am luat Seat Exeo de 3 luni (2011 2.0 TDI ) si nu ma ajuta deloc ca e asa mare doar pentru excursiile ocazionale. Daca vrei musai masina asta probabil o iei diesel asa ca uitate dupa una cu motorul 2.0 nu cel 1.6.