| Guest10 a întrebat:

Salut. As vrea sa imi cumpar un tester care sa fie compatibil pe Dacia, VW, Skoda (neaparat pe astea trei), si, daca se poate, pe cat mai multe. Stiti de unde as putea sa cumpar la un pret bun si sa fie eficient? As vrea daca se poate sa si activez diferite functii „blocate" pe Logan II 2016, deci să pot face si asta.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Scanerele is universale, dar sunt unele aparute asa mai recent, de astea ce le montezi gen stik, ce se fac pentru o masina anume.Eu am scaner universal citeste orice masina,nu am incredere in rahaturile ce le vind unia pe internet.
Bine nu zic ca nu functioneaza,dar folosesti doara pentru acea masina.

Sa modifici tu parametri sunt si asa ceva, dar banui ca costa ceva mai mult.
Scaner pentru Logan, cauta si tu pe olex, pe ebay, amazon etc, scrii acolo tester sau scaner pentru Logan si vezi daca iti da ceva rezultate.Citesti apoi la detalii, sau la descriere ce face acel tester si daca e ce cauti cumperi.

Sa scanezi mai orice masina alea is universale si fctie de cit costa poate sau nu sa modifice si unele functii cum cauti tu.
Dar sa gasesti unu sa mactiveze ce spui si la multe masini, ala te costa ce nu ai tu bani, costa mai mult decat masina ta, unele 5 mii de dolari, altele chiar si mai mult.

Astea ce spui tu pentru multe masini, se vind la magazine, alea pentru o singura masina se vind online.Cel putin unde locuiesc eu asa este. Poate in RO gasesti si la magazine, asta tu trebuie sa stii.

| C0STEL22 a răspuns:

Eu am un tester universal Autocom si unul Vag com pentru VW.
Vag com poate face multe chestii fata de cel universal.

| Guest10 explică (pentru C0STEL22):

Si cel Autocom poate cumva sa activeze anumite functii ale masinii? Ma intereseaza cel mai tare sa activez consumul mediu la logan II 2016 cu el. Sau sa gasesc pe cineva care are si face acest lucru...

| C0STEL22 a răspuns (pentru Guest10):

Face doar functiile de baza,citeste erori le sterge, vezi toti parametri, reset service, etc, nu te lasa sa intri in detalii ca cele dedicate.