| Andrei9716 a întrebat:

As vrea sa plec din Madrid catre Burmingham cu masina si as vrea sa stiu cat ar costa? Autostrada, traseul, in Anglia trebuie sa trec cu BAC ul nu?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am platit 300€ cu benzina si autostrazile din Franta, la o benzinara de 1.8 cu o autonomie de 900mile pe rezervor plin. Am plecat din Pamplona pana in Felixstowe. In GB nu trebuie sa platesti taxa de drum cu masina straina. Traseul indicat ca sa ajungi in GB este. bayonne, bordeaux, angouleme, dreux, evreux, rouen, calais si GB. In gps bagi puncte intermediare dreux, evreux si angouleme asa eviti portiuni de autostrada care nu sant necesare de luat. Poti dormi la un hotel F1 cu 30€ pe noapte in rouen dar daca tragi mai mult gasesti si in alte locuri. Eu bagam 10h de mers fara opriri doar 45 min dupa 5 ore de condus apoi 5 si ma opream sa fac o odihna de 8 ore sau 10 pana la 7 dimineata. Cand esti in GB ca sa treci Londra fara batai de cap poti alege dartford crossing platesti 5, 60€ cam asa in timp taxa de pod sau M25 cu intarziere il treci pe timp de zi, in rest mergi pe unde te baga GPS ca au drumuri misto britanicii

| Andrei9716 explică (pentru mgtow):

Mersi frumos de raspuns!