| gdc1999 a întrebat:

Salut, aș vrea sa stiu ce capacitate de motor se poate limita la 125cc? Dau funda

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Capacitatea unui motor nu se poate "limita" la o valoare, cat doresti.
Capacitatea motorului consta din marimea cilindrilor unde se produce explozia si este proiectata si executata IN FABRICA, pe marime fixa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Capacitatea motorului nu se limiteaza. Se poate limita puterea lui

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Capacitatea motorului nu se poate limita. Cat scrie in acte, atat ramane. Se poate modifica in particular, cu piese neautorizate, adica set piston+cilindru mai mari sau mai mici, insa nu poti omologa modificarea.
Limitarea se face pentru categoria de motociclete A2, care sunt peste 125cc, nu stiu sa-ti dau mai multe detalii.
Daca vrei sa conduci ceva de 125cc, dai subcategoria A1, si cumperi o motocicleta care se incadreaza in capacitatea aia. Cea mai "interesanta" ar putea fi Aprilia RS125.