| asaveidinu a întrebat:

Salut!
Aș vrea să știu dacă mai plătesc o dată pentru carte CIV la RAR sau omologare dacă am trecut de 30 de zile de când am fost respins la ITP.
Menționez faptul că am scuter și am plătit pentru carte CIV dat am trecut de 30 de zile de când am fost respins la ITP. Știu că trebuie să mai plătesc o dată ITP-ul, dar trebuie să mai plătesc o dată pentru carte CIV?
Vă rog să îmi răspundeți!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai platit-o nu mai trebuie sa platesti, se plateste o singura data, atunci cand se face prima data ori cand ai pierdut-o, ti s-a furat, s-a distrus.