| AlexandruInu a întrebat:

Salut, astazi am fost admis la examenul auto practic. Cat dureaza pana ajunge permisul si pot sa conduc cu aceea dovada?

Răspuns Câştigător
| SanL a răspuns:

Dreptul de a conduce l-ai dobandit cand ai luat examenul.
Ce iti lipseste e actul care atesta asta.
La puscarie nu intri daca te prinde, iei cel mult amenda/puncte ca nu ai permisul la tine.

2 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

Pentru dovada trebuie sa mergi la politie si iti da de acolo.
Mie mi-a venit permisul intr-o saptamana, la un prieten in 3, altora si mai repede. Depinde de posta, deoarece pe acolo ti-l expediaza.

| Directioner99 a răspuns:

Dovada inlocuitoare o scoti dupa 24h de cand ai luat permisul, cu ea poti conduce 2 saptamani din cate imi aduce aminte(scrie pe ea) si mie mi-a venit permisul repede, duminica am luat traseul luni am luat dovada si marti mi-a venit permisul acasa