| Johnbaiatbun08 a întrebat:

Salut, astazi am schimbat alternatorul si cand am pus din nou bornele la baterie am simtit un miros de ceva ars, nu stiu de unde.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama un electrician auto, sa-ti caute defectul.
Altfel va trebui sa chemi pompierii si sa-ti duci ramasitele la remat!

| sierra1 a răspuns:

~am schimbat alternatorul ...am simtit un miros de ceva ars nu stiu de unde~

păi puteai arde diodele redresoare, infășurarea, ceva cabluri,... măsoară și constați DOAR așa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai pus firele invers? minus la plus si poate de acolo a iesit fum

| Johnbaiatbun08 explică:

Cum le puteam arde?