| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi am vrut sa pornesc tractorul si imi ieșea fum de la firele de la electromotor, oare de ce?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

S-au ars contactele firelor, fiindca nu au fost prinse bine.
Nu-l mai folosi pana ce nu este reparat de un electrician priceput!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica izolatia!

| danaieladaniela a răspuns:

Hei.poate ai o defectiune

| NeaNicu78 a răspuns:

Problema poate fi de la contacte imperfecte intre firul de plus al electromotorului ( piuliță slăbită, fire oxidate ) sau electromotorul in sine cu probleme ( scurt in platoul cărbunilor, probleme la rotor, joc in bucsile de bronz...pot fi multe mici probleme.

| Andreyt112 a răspuns:

Iese pe la cele 2fire