| Roman_Catalin_1994 a întrebat:

Astazi m-a luat blițul cu circa 60 km peste limita admisa pe AUTOSTRADA - GERMANIA. Masina este pe numele tatălui meu, cum și ce se va întâmpla mai exact!?! O sa îmi vina mie amenda în Germania sau o sa i vina tatălui meu acasă!?!? Am înțeles ca trebuie sa predau și permisul pe 2 luni (statului german sau cel romanesc!?!)!?!? Cine știe exact cum e?!?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vine amenda acasa gasesc adresa dupa numarul masinii. Germanii nu iarta

| mgtow a răspuns:

Un roman care a primit amenda a ignorato apoi a dat penalizari intre 1000 - 2500€ pentru ca a crescut dobanda, a fost chemat in Germania la audieri printrun ordin european. Asa ca trebuie sa te interesezi bine so platesti. Alt caz mai ciudat un cioban a primit somatie de la un sex shop german pentru ca alt roman nu a platit o jucarie erotica si se pare ca a gresit numele cand l-a dat in judecata.

| Roman_Catalin_1994 explică (pentru mgtow):

Pai oricum vreau sa o plătesc, doar am întrebat la ce pot sa ma aștept mai exact...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Radarul nu blitzul ca nu ti a facut poze

| NoisyLight a răspuns:

Amenda va veni proprietarului de drept al autovehiculului.