| alexandrunaj a întrebat:

Azi eu si fratele meu am mers cu masina tatei prin oras. Un copil a iesit in strada si am franat brusc. Din fericire nu am lovit copilul. Noi mergeam cu 45 km/h si ca sa franam am avut la dispozitie 50-55 metri. Totul a fost ok in afara ca la franare rotile au facut ca naiba de urat (stiti voi, scartaitul ala, a durat cam 3 secunde). Faza e : e ok masina? Tata ii va face saptamana viitoare o revizie si nu as vrea sa afle de incident, se poate sa se vada isprava noastra la revizie? Adica s-a afectat masina intr-o masura vizibila? Subliniez, cam 45km/h si o oprire in 50 metrii plus un cartait al cauciucurilor pe asfalt.Rog seriozitate. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Nu e nimic de verificat daca nu ati lovit ceva si daca nu apare ceva martor in bord.In cel mai rau caz s-au uzat putin cauciucurile.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are ce sa afle... de la o frana? Si daca ar afla te ar certa ca ai pus o frana intr-o situatie de urgenta sau care e faza?

Cam naspa franele la masina aia... la 45km/h ora trebuia sa opreasca in maxim 30m

| DarkCrucifix a răspuns:

Cum spune si tovarasul Killa nu ai de ce sa-ti faci griji. Doar sa aveti mai multa grija data viitoare ca mno, nu stii de unde sare copilu. In rest stai linistit masina e ok, salutari.