| CraciunAlex0620 a întrebat:

Salut, azi mi-a venit talonul, iar din neatenție desfacand plicul, am rupt un pic si din el, nu de tot, ce se putea face? Ce acte imi trebuie si cat costa reînnoirea lui? Mersi

Răspuns Câştigător
| IonescuRobert a răspuns:

Lipeste-l cu scoci, si dupa pune-l intr-o husa(gasesti anumea pentru certificat)
Eu asa am si la Certificatul meu de la masina.
Daca chiar vrei sa il shimbi, uite care sunt pasii:
1. O cerere pe care o scrii "de mana" la Drpciv, din judetul de resedinta, sau online(cred).
2. Certificatul "vechi"
3. Buletinul
4. Cartea masinii
5. Chitanta de plata a taxei de preschimbare a certificatului (se achita la bcr sau cec), nu mai stiu cat era, oricum pana in 100 lei.
Vei primi de la ghiseu o dovada valabila 15 zile urmand sa soseasca la domiciliu prin posta certificatul de inmatriculare.(Din nou).
Sper ca te-am ajutat
Funda?

| CraciunAlex0620 explică (pentru IonescuRobert):

Multumesc mult, îmi este de folos

3 răspunsuri:
| Gligore2000 a răspuns:

Al meu a fost rupt la un colt de un politist neatent, l-am lipit cu scotch si e ok.