| EmiEmaNuEL a întrebat:

Salut baieti Ce alegeti dintre o Hyundai Coupe 2.0 benzina, an 2005-06 si un Golf 4 1.8 turbo 20V, an 2003 in 4 usi tot p benzina? Si dupa ce raspundeti sa mentionati si de ce ati ales acea masina, astept rasp.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Categoric golf 4.

| viotedy a răspuns:

Golf,pentru ca e nemtoaica si asta spune totul.

| e36 a răspuns:

Salut! În primul rând, piesele de golf sunt mai ieftine şi se găsesc mult mai uşor, fiind foarte rezistente. Dacă vrei să faci mulţi kilometri, îţi recomand golf-ul, iar dacă eşti şofer de duminică îţi recomand hyundai-ul. Dacă vrei să mai dai şi nişte liniuţe câteodată, golf-ul se duce mai tare decât hyundai, având cam 130 de cai dar un cuplu mai bun. La golf mai este şi 2.0 benzină, în general fiind 4 motion (adică 4 x 4), cu aproximativ 120 de căluţi. Dacă vrei golf-ul şi mergi la consum ia-ţi 2.0 benzină. 1.8 turbo consumă puţin mai mult. Şi să vă mai explic ceva: de exemplu un Polo de 1.4 consumă mai puţin decât un Polo de 1.6! În general, motoarele puţin mai mari consumă mai puţin decât cele mici. Acest lucru fiind valabil până la capacitatea de 1800 cmc. Motorul este mai puternic iar caroseria este mai uşor trasă, de asta consumă mai puţin. Pentru cei care vor să mă contrazică : mai bine vă lăsaţi pentru că mă pricep la categoria asta mult mai bine ca voi.
Salut!