| Mihaimihai1234 a întrebat:

Salut baieti, dupa ce am obtinut categoria de C+E am o intrebare fiindca instructorul nu m-a ajutat aici, intre ce perioade pot da atestatele si cate sunt acestea (Ex pe fiecare saptamana, luna) cum se dau, cine ma poate lamuri va rog mult?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Scoala de soferi se ocupa cu ele, ala de marfa e suficient - ADR nu e asa bine platit sau deloc nu primesti nimic daca duci marfa periculoasa (la unele firme). O sa dai proba scrisa, PC si condus din nou in timp ce te intreaba chestii gen cum schimbi o roata sau cum stingi un incendiu la camion, o sa completezi o diagrama de fata cu ala de la ARR si greu nu e, va fi usor. Nu e ca politaiul va trece pe toti la proba de condus, unu avea emotii sa scada km sau cand conducea se mai balbaia si nu a fost respins cand am mers la examen.