| anonim_4396 a întrebat:

Salut baietii. Dețin un Volkswagen Tiguan 2018 si normal trebuie sa fac Apple CarPlay sau Android CarPlay prin cablu si as vrea sa știu daca se poate sa conectez telefonul prin CarPlay prin conexiune bluetooth fără a mai avea nevoie de acel cablu. Țin sa menționez ca da am bluetooth audio sa ascult muzica pe telefon in boxele mașinii si as vrea sa știu daca se poate același lucru prim bluetooth cu Apple CarPlay. Multumesc

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Nu poti fara acel cablu decat cu un modul suplimentar ce il gasesti pe OLX sau eMAG cu 600ron. Adaptor wireless ii zice si merge numai pentru Carplay

| k0k234234 a răspuns:

Da se poate, atat timp cat telefonul suporta bluetooth, in general orice telefon de dupa anii 2000