| Începătorul988 a întrebat:

Berea de la Ciuc cu lamaie are alcool? Iese ceva daca ma opreste politia?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca bei multe urca alcoolemia

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Am baut vreo 2/3, si am dormit cam 30/45minute.

| mgtow a răspuns (pentru Începătorul988):

Nai treaba

| sierra1 a răspuns:

Yummy, Ciuc radler - este și cu și fără alcool

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

A avut alcool, si am dormit cam 45min.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Eu n-aș risca!

| minrest a răspuns:

Da, contine alcool, de ce nu citesti pe doza?

| Începătorul988 explică (pentru minrest):

Mi-a zis cineva ca nu ar iesi la alcoolemie. De aia am intrebat.

| minrest a răspuns (pentru Începătorul988):

Am inteles asta. Iese. Da, dupa un timp alcoolul, fiind putin, se metabolizeaza complet, si nu mai iese. Dar e mai bine sa fi sigur. Ca nu stii ce se intampla, si daca nu esti sigur te comporti diferit, poate intri in panica, cine stie. Pe cand asa, esti relaxat in orice situaltie.

| Începătorul988 explică (pentru minrest):

Faza e ca trebuie sa conduc pana acasa, aproximativ 120/130km

| asperger3 a răspuns:

Se pare ca are.
Depinde de cat timp a trecut de la ingerarea alcoolului.
In mod normal o doza se duce in cateva ore dar sunt multi factori ce depind de la sex, varsta, daca ai mancat inainte, etc.
Fiecare dintre noi este diferit din punct de vedere al absorbtiei alcoolului.
Unii se imbata dupa o bere alti dupa 5

| Începătorul988 explică (pentru asperger3):

Da, dar cineva mi-a zis ca are foarte putin, si ca n-ar iesi nimic la alcoolemie

| minrest a răspuns (pentru Începătorul988):

Iese la alcoolemie, e mai sigur sa bei numai bauturi fara alcool cand conduci, si atunci esti linistit.

| Tpuist a răspuns:

Este și cu alcool și fără. Ca să îți dai seama citește pe doză/sticlă.