| Sofer a întrebat:

Salut. Ca pasionat auto si iubesc masinile ma gandesc sa fac urmatoarea achiziție. Un bmw E46 M320D 2004-2005 2.0d 150 cai care sa o tin ca masina old cand face 30 ani. Se poate trece aceasta masina ca fiind de epoca cand împlinește 30 de ani?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca legislatia ramane la fel, se poate. Cu conditia sa fie originala si in stare foarte buna.

| Wr3nch a răspuns:

Nu asta e conditia. Trebuia sa treaca 30 de ani de cand nu se mai fabrica acel tip specific de mașină, nu model.

https://life.ro/......ina-retro/

| Catrice a răspuns:

Dacă și anii 2000 sunt de epoca...

| Sofer explică:

Argumentează răspunsul tau. De ce acest model e tigaie? Cand masina e foarte buna si duce peste 500.000 km fara intervenții la motor. Ce conduci?

| Dvi2002 a răspuns (pentru Sofer):

Si loganul duce, dar e veche

| UserRo10 a răspuns:

Trebuie sa aiba mai mult de 30 ani si sa aiba toate piesele originale pe ea

| Dvi2002 a răspuns:

Aia e tigaie...

| Sofer explică (pentru Dvi2002):

Ce masina ai boss?

| Dvi2002 a răspuns (pentru Sofer):

Nu are relevanta. laughing