| CristiB93 a întrebat:

Salut. Ca sa repar o pata de rugina adanca la masina in afara de chit si vopsea ce solutii anti rugina se mai folosesc ca sa nu mai apara rugina dupa ce curat bine locul?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Exista solutii in comert dar nu stiu cat de profesionale sunt, precum acestea : https://www.dedeman.ro/....../p/1028087
Nu stiu cei de la vopsitorie ce solutii folosesc dar ma gandesc ca unele care nu se gasesc in comert ci pe baza de comanda.
Daca vrei ceva mai profi poti sa intrebi la acele magazine care vand piese auto ce solutie ti-ar putea aduce.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie să cureti rugina din zona aceia, sa slefuiesti si sa dai cu soluții (grund de la divvos spre exemplu) si chit ca nu ai cum sa astupi gaura.
Daca e pe dedesubt si nu e gauta inca poti incerca sa slefuiesti sa dai cu grund si vopsea cauciucata (tot divvos)

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Spray epoxidic antirugină, marca Brunox.