| SSaleu20 a întrebat:

Salut, cam cat ar fi impozitul la un jaguar x type din 2002/3 cu motor 2.1 v6?
Si asigurarea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de dat un raspuns corect si sigur la intrebarile tale.
1.Impozitul pe masini este un impozit local si poate fi majorat, de catre fiecare consiliu local cu pana la 50% din impozitul prevazut de Codul fiscal, care acum este de 792 lei. Asa fiind va trebui sa vezi hotararea Consiliului local al localitatii tale de domiciliu sau sa te adresezi compartimentului de impozite si taxe de la primarie.
2.Cu asigurarea este si mai greu de spus, depinde de masina, varsta ta si evenimente (bonus/malus). Orientativ o poti calcula si tu, introducand datele cerute in calculatoarele de asigurari pe care le gasesti pe internet.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du te la asigurari si întreaba i pe ei, noi nu stim.