| MarcuPopescu a întrebat:

Salut, cam câte ore pe zi îmi recomandați sa învăț pentru școala de șoferi?
Mai am o luna pana la sala

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel putin 2-3 ore pe zi, ca sa fii capabil sa termini Legsilatia rutiera in acelasi timp cu scoala de soferie, aidca intr-o luna.
In weekend poti dubla orele.

| sierra1 a răspuns:

Dacă te duce capul, cinșpe minute pe zi e ok iar dacă nu, pierzi nopțile și probabil degeaba

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cativa ani sau macar luni, inainte de scoala. Nu inveti intersectiile, prioritatile, sanctiunile, mecanica, primul ajutor si condusul in doua luni.
De scoala de soferi te apuci cand stii deja ce inseamna condusul, teoretic.
Altfel intri bou si pici pana iti expira dosarul.

| zilog a răspuns:

TREBUIE SĂ STINGI TELEFONUL timp de 2 săptămâni
apoi poți să învețî 8 ore / zi
si gata iti garantez daca nu pleci după pâine nu faci mâncare nu iesi deloc de cât până la baie

| florin926481f a răspuns:

Invata legislatia mai intai, o termini in vreo 3 zile si apoi faci cateva chestionare pe zi si cand mai ai o saptamana pana la examen faci tot mediul de invatare de pe scoalarutiera si faci toate chestionarele de acolo. Dupa toate astea faci simularea de examen de pe drpciv de cate poti.Cam asa am facut eu si a fost cu succes.

Răspuns utilizator avertizat
| PompiliuDaniel a răspuns:

Cel mai bine este sa inveti cu un prieten/a. Prin verificare dupa fiecare capitol. Doua ore pe zi e de ajuns, pauza de 10 minute intresi la final o revizie rapida de 10 minute.