| Alex_Alex_1996_8qQj a întrebat:

Care ar fi problema daca imi pornește ventilatorul de la radiator doar cu aerul condiționat pornit? La un opel astra h 1.7

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca temperatura apei o cere, ventilatorul nu porneste, dar este totul functional (pe clima merge), atunci cel mai probabil e termocupla.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Există servis auto, o duci la ei, ei sunt specialisti, o consultă o verifică o cauta si in c...r, si o sa aflii defectul, aici pe TPU nu stim

| ƘЭлT a răspuns:

Poate ai vreo siguranta arsa du-te cu ea la tester ventilatorul porneste oricum mereu cand ai ac-ul pornit