| Dextăr21 a întrebat:

Care ar putea fi cauza la problema mea? De cand am cumparat masina tot simt la mana cand rotesc usor volanul stanga dreapta un fel de joc sau "pocnit" ceva se aude chiar in volan numai cand il misc usor stanga dreapta. Zgomotul asta il aud atat cand masina e oprita cat si in mers parca ceva nu ar fi bine strans in volan, asa se simte la mana mai ales la gropi sau altele nu se aude nimic nici un zgomot doar cand misc volanul se aude acel "pocnit", iar daca il dau maxim dreapa sau stanga cand se roteste rotile pe loc se aude parca ar trage fiare dupa ele un scartait tare.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie verificat tot sistemul de directie al masinii. Posibil sa ai joc pe la o bucșă, bieletă etc.

| SoulReaver a răspuns:

Pot fi mai.multe cauze. Bielete de directie, bucsi, pivoti, etc. Mergi la service iti spun ei.

| AceaFată245657 a răspuns:

Du-te la un service