| Începătorul988 a întrebat:

Care este cel mai fiabil motor diesel euro5?
Ce motor pe benzina merita cumparat, cu un consum de carburant redus.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma îndoiesc ca e doar unul, dar motoarele pe benzina de la japoneze sunt printre cele mai fiabile... Honda

| sierra1 a răspuns:

Cred că vrei să cumperi o maşină cu motor diesel nu doar un motor, nu?

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

De preferat si masina, desigur. laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Eu nu cunosc intentiile tale...

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Doar nu voiai sa pun motor euro5 pe a mea batranica.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Păi yiceai că dai audi ăla al tău şi iei alteceva + credeam că ai rezolvat problema

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Am dat audi-ul. Acum detin o octavia 2 vrs din 2007.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Să o mâni sănătos

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Multumesc! Numai mân tare, am ajuns la concluzia ca viata are prioritate, dupa ce am pus o poza pe Facebook cu inconstienta mea, si bunicul meu m-a sunat cu lacrimile in ochi intrebandu-ma ce am in cap. De atunci rar mai depasesc 120!

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Pe autostrada!

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Acolo maxim 140. Asa scot si un consum decent si nici nu omor masina

| Tomicox99 a răspuns:

Un motor de la o japoneza cu distributie pe lant. japonezele sunt bune la consum si la fiabilitate.