| catalin542000 a întrebat:

Salut, care este diferenta dintre codul motor BRE si BLB la un Audi A6 C6 Break 2006 2. 0TDI 140CP?

Care cod motor ar fi mai "bun"?

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Am gasit asta pe un site:
Audi A6 was fitted with the BVG BNA BRF BLB BRE (all Bosch 140 without DPF). Deci cel putin nu ai DPF si injectoarele sunt cele de calitate. Cred ca amandoua au 16V totusi si au pompa de ulei ce te poate lasa cand iti este lumea mai draga. Personal as fugii de orice masina cu 2.0 TDI PD, mai ales cele logitudinale (A4, A6). Din cate am inteles cele transversale sunt mai ok. Daca vrei A6 as zice sa mai strangi pana ajungi sa iti permiti unul 2.0 TDI CR sau daca nu iti permiti sa cumperi ceva cu 1.9 TDI.