| Issabelle6789 a întrebat:

Care este diferenta intre cauciucuri pentru masina auto M+S si cauciucuri doar de iarna/vara? Care sunt mai rezistente?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauciucurile de vara sunt mai rezistente in timp, pentru ca au materialul mai tare.
Cele de iarna au inscriptia M+S (zapada si noroi), si sunt din cauciuc mai moale, care se consuma rapid, daca mergi pe carosabil curat, iar afara sunt temperaturi mari.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

M+S sunt in general cauciucurile de iarna. Cele care nu ai M +S sunt de vara