Întrebare recomandată | Cristi112 a întrebat:

care sunt pasii care trebuie sa-i urmez sa imi aduc o masina din Germania? si cat ma costa?

Răspuns Câştigător
| DiabolikDy a răspuns:

Intri pe mobile.ro sau mobile.de versiunea in germana. gasesti masina la pret an dorit de tine, suni vorbesti cu proprietarul. mergi in tara de unde este si o aduci. costul? depinde de masina, de tara, dar in jur de 600 de euro ar fi. si la inmatricularile de la voi din tara. ma cam doare sufletul

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Problema nu este să o aduci, problema este că înmatricularea te va costa de 2 - 3 ori cât a costat acolo.
De exemplu aduci un Vento din '94 pe care dai acolo 5oo euro iar aici vei plăti taxa de timbru 1500 euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te acolos sau cauta pe net.

| HeckerMyNames a răspuns:

Salut Cristi! pai pasii sunt urmatori:
-cauti masina
-negociezi cu posesorul masini
-afli in ce oras este
-si comanzi masina printr-un dealer care aduce masini din Germania