| Florian1999 a întrebat:

Salut,care ulei credeti ca este mai bun dintre Castrol Magnatec 5w40 si Motul 8100 X-cess 5w40?
Nu ma intereseaza alt ulei vreau sa sa aflu daca stiti dintre ele care este mai ok

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Personal as merge pe Motul. Din cate am inteles, la castrol sunt sanse sa fie contrafacute. Eu folosesc Ravenol 5w30.

| Florian1999 explică (pentru ClaudiuM1997):

Asa am auzit si eu, chiar si tipul de la piese auto a zis ca e posibil Castrol sa fie contra facut si el imi recomanda Motul

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ambele sunt LA FEL de bune!

| Sofer a răspuns:

De moțul nu știu dar am auzit ca sunt bune. Eu personal am rămas pe castrol pentru motoarele pe benzina din grupul VAG.