| Vladero a întrebat:

Cât costă să pot circula cu un Ford Mustang 2015, în România?
( cu taxe, cu acte, înmatricularea și toate necesare).

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune exact.
Timbrul de mediu il poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial al ANAF, aici:
https://static.anaf.ro/......_2014.html
La aceasta suma se adauga, dupa caz, omologarea RAR, ITP, RCA, impozitul pana la sfarsitul anului, numerele de circulatie si rovinieta.

| Simpatic a răspuns:

@ioan de la tara : iar vorbesti fara sa stii? mustang 2015 este E6 nu plateste taxa de inmatriculare, mediu, timbru etc

@vladero : varianta cu motor de 5000 cm3 arde rau la buzunare, varianta 2, 3 l e acceptabila ca si impozit anual (undeva la 900-1000 de lei).
Banuiesc ca il primesti cadou caci cum spunea @suntserios daca ai bani de aceasta masina nu iti mai pui problema de taxe si impozit... urmeaza intrebara cat consuma happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unui proprietar de Mustang cred ca nu ii pasa de astfel de costuri, altfel ar fi o mare prostie sa cumperi masina aia