| Albertoionutmitrofan20 a întrebat:

Salut! Cât prinde un motocross sau minicross până în 2500 lei de 49 cc(nou), care e diferența dintre mini și moto, pot conduce pe câmp cu el la 13 ani?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

40-60km/h.
Mini este pocket bike, adica pentru statura unui copil cu inaltime sub 1.20m
Motocross este pentru inaltimi normale, de la 1.5m in sus.
La 13 ani nu este nici legal, nici ilegal. Asigura-te ca esti pe terenuri inchise circulatiei publice, al caror proprietar isi da acordul ca tu sa te plimbi pe acolo, si nu poti fi acuzat de nimic. Nu circula pe drumurile dintre terenuri, alea sunt drumuri publice, si poti fi acuzat de conducere fara permis, atat tu, cat si parintii tai.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, copilasii de 13 ani pot conduce numai biciclete si trotinete FARA motor!

| sierra1 a răspuns:

"minicross până ..de 49 cc(nou),. pot conduce pe câmp cu el la 13 ani"

dacă taică-tău te lasă, e ok!