| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Caut o cameră video pentru trafic (merg pe bicicletă zilnic). Vreo părere despre camera Go Pro Hero 7 BLACK? Eu aș avea nevoie de 10 ore de filmare zilnic, să mă țină atât bateria și să aibă suficientă memorie ca să stocheze si să filmeze întruna 10 ore. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Te cred și iti susțin intenția dar probabil ai nevoie de ceva care să înregistreze în buclă, ca o camera auto și nu știu dacă găsești așa ceva. Eventual o camera auto cu ceva sursa externa de curent, o baterie portabila sau ceva asemănător. Din păcate go pro-ul nu tine atât de mult. E posibil să mă înșel nu m-am interesat niciodată de o camera portabila de cursa lunga că sa zic așa.

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ce Dumnezeu faci cu 10 ore de video zilnic? Când crezi tu că ai avea timp sa descarci și să editezi atâta material? Ai nevoie de sute de TB stocare și computere de la NASA, dacă nu vrei sa stai încă 10 ore să procesezi atâta informație.

| MissRebeca a răspuns (pentru VoidEternal):

Fac Glovo 10 ore pe zi, și m-am săturat de portiere deschise în față, mașini care nu acorda prioritate în nesimțire, de parca bicicletele sunt invizibile, depăsiri la câțiva centimetri de mine, de-mi stă inima-n loc, etc. Am nevoie de material ca să merg la poliție o data pe săptămână, și șoferii respectivi să fie amendați. Vreau să fac asta, pentru că știu că jumate din ei nici nu au permis, așa se merge în București.

| MissRebeca a răspuns (pentru VoidEternal):

Ok. Multumesc!

| VoidEternal a răspuns (pentru MissRebeca):

Te cred și iti susțin intenția dar probabil ai nevoie de ceva care să înregistreze în buclă, ca o camera auto și nu știu dacă găsești așa ceva. Eventual o camera auto cu ceva sursa externa de curent, o baterie portabila sau ceva asemănător. Din păcate go pro-ul nu tine atât de mult. E posibil să mă înșel nu m-am interesat niciodată de o camera portabila de cursa lunga că sa zic așa.

| VoidEternal a răspuns:

Ca să nu mai zic că nu există camera sa filmeze atât de mult constant, mai ales la o rezoluție decentă și la un frame rate bun.

| Mirel4412 a răspuns:

E o camera ok, pentru filmari de 1-2-3 ore. Asta nu e camera de masina, sa filmeze constant, se incinge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gopro nu tine foarte mult

| alexandru8888 a răspuns:

Salut! Foarte bună idee, sunt foarte bune pentru asa ceva!