| Frank51 a întrebat:

Caut sfaturi in vederea achizitionarii unei masini. Buget de 2500 euro, neaparat diesel, fiabila si frumusica. Imi place Passat Golf Bora 1.9, dar si polo 1, 4, am mai vazut skoda fabia 1, 4 apoi mai e focus varianta break, care imi place mult, si tot asa. Sunt incepator si nu am experienta deloc, care ar fi conditiile cand iau o masina, stiu ca printre ele trebuie sa fie fiscal si taxa platita, dar in rest. si daca iau una neinscrisa(daca tot s-a scos taxa) care ar fi procedurile... mersi mult.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iei una din Romania ai nevoie de

certificatul de inmatriculare
cartea de indetitate
asigurare
fiscalul

daca ei una din afara e mai complicat, trebuie sa treduci actele, sa ii faci RAR ul

| TimSem a răspuns:

Nu diesel! Nu diesel! Nuuuuu