| George12356456 a întrebat:

Salut!
Ce brand de amortizoare auto recomandați?
Am de ales între (pret de la mic la mare):
-Monroe;
-TRW;
-Sachs;
-BILSTEIN.
Masina este audi a4 b5 berlina.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Trw sunt cele mai bune raportate la preț.

| George12356456 explică (pentru Frank51):

Si daca nu ne raportam la pret? care ar fi?

| Frank51 a răspuns (pentru George12356456):

Sachs/bilstein, dar n-are niciun rost să iei mai scumpe decât dacă urmează să mai modifici chestii la ea.

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sachs mi se par cele mai solide.

| relian a răspuns:

Cele mai bune is alea cu care a venit masina din fabrica.Din ce am vazut la unele masini din fabrica is TRW,depinde si ce brand este masina si ce piese folosesc aia.
Pana la urma toate is bune,atata timp cat is face treaba.Tu ia ceva mai ieftin,uneori is la fel de bune, asta pentru ca ce ai aratat tu is branduri de calitate mai toate.

Is bune si alea aftermarket, is facute sa se potriveasca, cand nu ai bani cumperi de alea, ca or tine mai putin decat cele aratate de tine poate, sau poate sa tina la fel de mult.

| dinaprilie a răspuns:

Bosch

| George12356456 explică (pentru dinaprilie):

Bosch nu produce amortizoare auto din ce știu eu

| dinaprilie a răspuns (pentru George12356456):

happy

| UserRo10 a răspuns:

Febi Bilstein se pretind a fi premium, dar nu pentru orice piesa. TRW pret/calitate perfect si ar mai fi ok Sachs

Răspuns utilizator avertizat
| PompiliuDaniel a răspuns:

Eu folosesc JP (JapanParts). Calitate medie la preturi mai mici.