| liv006 a întrebat:

Salut, ce conditi ar trebui sa indeplinesc pentru a obtine permisul categoria AM? Si ce intrebari pote sa-ti spuna? Adica daca e asemanator ca la cat.B. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conditii: apt medical, varsta de cel putin 16 ani, absolvirea scolii de conducere si reusita la proba teoretica si practica (se sustine doar in poligon).
Intrebarile sunt din legislatia rutiera, gasesti pe diverse site-uri, de ex, drpciv.ro (site-ul oficial al Directiei de permise), scoalarutiera.ro si altele. De asemenea, in Ordinul MAI nr.268/2010, gasesti subiectele generale si specifice pentru aceasta categorie.