| numesiprenume0 a întrebat:

Ce consum are in medie un logan 1.6 benzina? Ce diferenta este intre consumul de iarna si cel de vara?

Răspuns Câştigător
| IFeelS0Alone a răspuns:

Eu am extraurban in jur de 8% si in oras am in jur de 10-11%. Diferenta intre consumul de iarna si cel de vara este in jur de 0.7%. Am condus si 1.4 si iti recomand 1.6.

| numesiprenume0 explică (pentru IFeelS0Alone):

La motor 1.6 ai consum 8 si 10-11%?

| nda a răspuns (pentru numesiprenume0):

Ti se pare mult?

| numesiprenume0 explică (pentru nda):

Vrei sa zici ca nu e mult? Ori ai dreptate ori nu imi mai functioneaza computerul de bord, nu am scos mai mult de 7 pana acum, cand era cald(vara) aveam 6 si ceva. Si schimb la 2500... Dar credeam ca este ceva in neregula de a inceput sa creasca. Oricum mi se pare cam mult si asa...

| nda a răspuns (pentru numesiprenume0):

Cu motor 1.6 16v sa nu te astepti sa scoti mai putin de 6-7 Tre sa fii foarte cuminte sa scoti 6. Adica fara depasiri, fara s-o scoti pe liber, mers constant etc.

| numesiprenume0 explică (pentru nda):

Da laughing