| MadalinT00 a întrebat:

Ce cutie de viteze ati alege la o masina manuala sau automata.Nu stiu ce masina sa imi cumpar.Pareri?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Automata fara sa mai clipesc. In felul in care se circula in marile orase nici nu se mai pune problema de manuale pentru mine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cutie manuala, sau automata cu dublu ambreaj.
In nici un caz automata normala la motor sub 150cp.
Cutiile DSG de la VW-Audi sunt foarte eficiente.

| Holiday a răspuns:

Cutia automata face condusul mai confortabil, dar pe de alta parte nu vei scoate niciodata din masina condusa tot ce poate chiar daca ai de ales intre mai multe stiluri de condus predefinite. Iar daca iesi in off-road automata e o adevarata pacoste.