| CR1571XD a întrebat:

Ce inseamna valoare rata lunara?
Vreau sa cumpar o masina de pe Autovit, si scrie ca valoare rata lunara 383 euro, ce inseamna asta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar o aproximare a ratei in caz ca vrei sa faci un credit

| CuriousStuff a răspuns:

Adica daca o iei in rate atata ar trebui sa platesti pe luna. (Timp de cati ani scrie acolo)

| Alexia_Katy_1999 a răspuns:

Rata lunara e atuci cant platesti o oarecare suma de bani pentru un lucru /obiect achizitionat
Deci in cazul tau vei plati 383€ in fiecare luna petru o perioada de timp scrie acolo cate luni
Mai pe scurt platesti masina cate putin in fiecare luna pana ajungi la suma care v-ati inteles
Bafta sper ca ti-am fost de ajutor.

| roobert7239 a răspuns:

Buna! Inseamna ca atunci cand cumperi masina va trebui sa platesti o rata la masina in fiecare luna(383 euro)Funda? happy