| Începătorul988 a întrebat:

Ce masina i se potriveste mai mult unui tanar? Un sedan, catre limuzina sau un hatchback?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Coupe e masina ideala pentru tineret, inspira un aer agresiv si atragator (nu toate) cel putin a mea da laughing restul pentru astia batrani

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Am 1.85, ar trebui sa conduc din portbagaj... am condus e46 facelift coupe, si cam loveam cu craci de bord daca stateam mai cracanat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar un sedan către limuzina, un Audi A6/A4 Bmw seria 5 sau Mercedes C/E, sau Vw Passat, cu motoare cât de cât Ok, nici mari nici mici de la 1.9 pana la 3.0 disel, iar pe benzina maxim 2.0/2.5 de vrei sportivitate mai multă, eu am un Audi A6 din 2013 la 19 ani, și îmi place foarte foarte mult, e foarte comoda, o pot parca ușor, nu e nici mare, in comparație cu A8, dar nici mica, gen a3/A4, sunt înalt și nu foarte slab, deci este mașina ideală, pentru mine cel puțin, plus ca ai mai multă "prestanța" intr-un sedan decât intr-un hatchback, dar trebuie sa alegi o mașina care sa te reprezinte pe tine ca persoana, ca fire și atitudine

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

A4 b7 sedan m-am gandit. Momentan detin un a3 2.0tdi 170cai, softat la 210.
Dar b7 e mai elegant si mai primitor in interior, si eu pun foarte mult aspect si pe detaliile mici, chiar foarte mult aspect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Stiu ce vorbesti, așa sunt și eu, sunt foarte foarte atent la aspect și la design, dacă ceva nu e cum trebuie, chiar dacă e un lucru f mic, ma "bate la ochi" A4, depinde din ce an vrei sa iei cumperi, dacă vrei generația b7, fugi de 2.0, probleme DPF, volanta, turbina, se distruge practic la peste 150. 000km totul la el, mergi pe 1.9 tdi, și respectiv, la Passat tot așa, 1.9

| Oltean_Stefan_1982 a răspuns:

Daca nu vrei sa te insori curand, merge un hatchback; daca vrei sa ai si o iubita pe langa, atunci un sedan; daca vrei mai multe iubite atunci limuzina

| Începătorul988 explică (pentru Oltean_Stefan_1982):

Am deja un hatchback, a3 2.0tdi de 210cai, dar simt nevoia de ceva mai mare. Am doar o iubita, tin la testiculele mele.