| addy200 a întrebat:

Ce mașină îmi recomandați cu motorul 2.0-2.5 diesel? Până-n 3500€

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca vrei limuzina, te sfatuiesc sa iei un E220.
Evita VW/Audi cu 2.5 TDI, e naspa.
2.5d de la BMW, e si el cu probleme, se strica pompa de injectie si mai apar probleme cu racirea.

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Volvo V70 sau S60, V este break si S este sedan.
2.4D de 163 sau 184 cp, depinde de noroc.
Motoare foarte reusite si fiabile.
Masina este in aceeasi clasa cu A4, Seria 3 si C class insa le cam bate, ofera mai mult confort, teoretic s-ar putea compara si cu E, a6 si seria 5 dar acolo e S80 care vine si el cu 2.4D insa S80 este mai costisitor la intretinere.
Recomand Volvo, masini foarte bune!
Eu am un v40 din 97' 2.0i care are peste 500 000 km, masina abuzata la greu la viata ei, manarita, reparata cu bani putini sau deloc, accidentata si reparata, inca tine, merge perfect, totul functioneaza pe ea si sunt foarte multumit, urmatoarea mea masina tot un Volvo va fi, probabil un V70 2.4D sau 2.4T ( benzinar turbo)
Daca nu esti prea convins de Volvo, cauta sa conduci un s60/v70 si te vei convingewinking

| alexwahl a răspuns (pentru RB26DETT):

Sunt pentru volvo v70. Un coleg are un model din 2003. Masina are 260 km, fara reparatii. Pana si toba e originala.

| addy200 explică (pentru alexwahl):

Dacă e să îmi iau Volvo, optez pentru s60... V70 mi se pare că e dric, fără supărare. Părerea mea... poate o fi ea bună dar e urâtă.