| SkenWell a întrebat:

Ce masina recomandati pentru un incepator? Eu ma gandeam la un motor Diesel [ca pe el am facut scoala] iar ca model VW Golf 5, Mazda 3, Opel Astra H,Peugeot 207, Ford Focus 1. 6TDCI, Renault Megane 1.5. Care dintre aceste modele ar fi o alegere buna si fiabila in timp?

Răspuns Câştigător
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Să fie clar mașina Sh, sa nu dai o grămada de bani pe ea. Fiind începător, îți dai seama ca o vei zgâria sau cine știe ce. Sa nu-ți para rău după ea. De recomandat o mașina mică, sa nu ai probleme cu ea. As recomanda Vw golf 5 sau Ford focus 1

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

1.5 de pe megane sau logan, dar mai bine iti recomand un 1.6 mpi tot de pe logan, si daca chiar vrei ceva mai ok golf5/fabia/focus tot cu 1.6.

| Holiday a răspuns:

Mazda 3 sau Ford Focus.

| Ionut231312 a răspuns:

Megane 2, Logan 1.5, Golf 5, Mazda 3, second hand neaparat(nu merita sa dai bani pe una noua la inceput, mai ales ca cel mai probabil o vei zgaria sau lovi)