| Zuzuletes a întrebat:

Salut,ce motor recomandati pentru inceput 24 ani(A) avand in vedere ca am 198? Ma gandesc intre Kawasaki ZX6R dar cred ca sasiu e mic pentru inaltime sau Yamaha FZ6 care cred ca ar fi mai inalta cu sasiu putin mai mare?

Răspuns Câştigător
| florin926481f a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca ti se potriveste, fz6 s-ar putea sa fie ok dar totusi ai aproape 2m. Poti sa mai incerci si Vfr-ul care arata mai sportiv si posibil sa fie pe inaltimea ta.Cum am zis nu ai de unde sa stii pana nu te urci pe ele ca sa vezi cum te simti.

| Zuzuletes explică (pentru florin926481f):

Mersi,chiar ma ajuta niste sfaturi in momentele astea, oricum nu vreau ceva rapid sau cine stie ce sportiv, ceva de inceput dar care sa nu ma plictiseasca dupa 1 an 2, eu mai mult vreau pentru munca si plimbari seara, cand vine sezonul, apropo, stii ce se intampla daca ma prinde politia fara numar?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intra pe websiturile respective si vezi specificatiile, motoreta e misto dar riscurile sant mari la noi in tara, daca erai in Spania sau UK te durea in patina te respectau in trafic ceilalti participanti si nu ajungi in spital https://www.youtube.com/watch?v=Kz_A2nCruvQ

| mgtow a răspuns:

Foloseste camera pe cap de fiecare data in caz ca dai de cazuri cum sant alea sa le trimiti la politie (asa le faci cadou o amenda buna si posibil permis suspendat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există un grup pe Facebook "suflete pe două roți". Ala cu 30k membri. Acolo poți întreba, însă cu timpul sa constați că mulți sunt "suflete pline cu venin". Am fost membru acolo, înainte se numea "pe două roți". Sunt mulți hateri, idioți, cre(ș)tini care te scot din sărite.