| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, ce parere aveti de Audi a6 1.9tdi 131cp (2003-2004). Ce mi-ati recomanda între a6 si passat b5.5?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Passatul.
o masina premium veche de 15 ani o sa te coste mai mult la intretinere

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorul ala e reusit.
Nu as alege nimic dintre alea doua. Passat b5 m-a dezamagit, A6 nu cred ca e departe.
M-as orienta catre alt producator.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Passatul si a6 beneficieaza de aceeasi platforma. E aceeasi masina, una cu sigla de VW, iar alta cu sigla de Audi. Acel premium s-a mai dus in acesti 15/16ani. Per total iti recomand Passatul.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu as recomanda passatu pentru ca are intretinere mai ieftina si gasesti piese mai usor la dezmembrari.Am avut si eu unu ce l-am dat la 400. 000km.Chiar si cu acest kilometraj mergea fara probleme la 160km/h pe autostrada.